Gdzie będą pasować schody dywanowe?

Nowoczesne schody dywanowe to konstrukcja samonośna łącząca ze sobą dwie kondygnacje. Przestrzeń pod schodami nie jest w żaden sposób zabudowana, co pozwala uzyskać nad wyraz oryginalny efekt. Takie schody doskonale sprawdzą się w dużych otwartych przestrzeniach, na przykład wszechstronnych holach i obszernych salonach.

Schody dywanowe mogą być jedno lub dwubiegowe, w zależności od ilości miejsca, jakim dysponujemy. Mogą to być także schody wachlarzowe, których stopnice przypominają kształt trapezu i układają się w charakterystyczny kształt. Schody dywanowe to esencja minimalizmu połączonego z ekstrawagancją – nadają prostym i surowym wnętrzom charakteru.

Z jakich materiałów powstają schody dywanowe?

Schody dywanowe tak jak każde inne schody mogą powstać z betonu, metalu lub drewna. W przypadku samonośnych ram najlepszym wyborem jest drewno, ponieważ nie jest konieczne dodatkowe wykańczanie powierzchni od spodu schodów. Poza tym drewno można dopasować do stylu wykończenia podłogi, co pozwoli stworzyć spójną aranżację, charakterystyczną dla otwartych przestrzeni w nowoczesnym budownictwie. W samonośnych konstrukcjach dąży się do uzyskania efektu lekkości i obniżenia wagi schodów, dlatego właśnie najpopularniejszym materiałem jest drewno.

Dlaczego warto wybrać schody dywanowe?

Schody dywanowe będą pasować do wnętrz utrzymanych w stylistyce skandynawskiej i industrialnej, w zależności od standardu wykończenia stopnic. Szkielet może wydawać się dość delikatny, ale są to tylko pozory. Wykonujemy w Warszawie schody drewniane z najlepszych gatunkowo materiałów, dzięki czemu są to konstrukcje wytrzymałe i odznaczające się bardzo dobrą nośnością. Schody dywanowe nie zajmują dużo miejsca i nie potęgują wrażenia ciasnoty. Doskonale będą się prezentować z różnymi rodzajami balustrad, a lekkość konstrukcji idealnie podkreśli szkło.