Jakie meble do garderoby?

Meble do garderoby powinny być przede wszystkim funkcjonalne i zapewniać odpowiednią ilość miejsca do przechowywania. Garderoba jest pomieszczeniem, w którym przechowane są ubrania, wiec estetyka w tym przypadku schodzi na drugi plan. Kluczowe jest maksymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. W dobrze zaprojektowanych meblach łatwo jest utrzymać porządek. Garderoba na wymiar to dobre rozwiązanie – indywidualny projekt pozwoli na wykorzystanie każdego zakamarka. Zwłaszcza w niewielkiej garderobie nie można sobie pozwolić na wiele pustych i niespożytkowanych miejsc.

Szafy i półki do garderoby

Meble do garderoby powinny zapewniać odpowiednią liczbę półek, drążków i regałów, na których z łatwością będzie można pomieścić wszystkie ubrania domowników. W garderobie powinna znaleźć się obszerna szafa z drążkiem ubraniowym, szufladami oraz półkami. W niewielkich pomieszczeniach doskonale sprawdzą się szafy z drzwiami przesuwnymi. Warto zdecydować się na wysuwane wieszaki i regały, dzięki czemu dostęp do zwartości szafy będzie wygodniejszy. W centralnym punkcie szafy należy zaprojektować miejsce na najczęściej noszone ubrania, a dolną część mebla warto przeznaczyć na organizery lub szuflady na bieliznę i dodatki. W garderobie nie może zabraknąć półki na buty oraz regału na torebki. Na pustych ścianach można zamontować wieszaki oraz półki ścienne.

Podział na strefy

Właściciele większych garderób mogą sobie pozwolić sobie na dodatkowe udogodnienia, takie jak miejsce do prasowania oraz przebieralnie. W garderobie nie może zabraknąć obszernego lustra, które można zamontować na przykład na jednym ze skrzydeł drzwi przesuwnych w szafie. W przebieralni powinien stanąć wygodny fotel, a jeśli nie ma na to miejsca, to przynajmniej krzesło. W garderobie można także ustawić toaletkę i stworzyć wygodne miejsce do robienia makijażu.

Oceń stronę

Spis treści

Zobacz też