Jak zaprojektować szafę?

Szafa to jeden z najważniejszych mebli w domu. Warto pamiętać, że odpowiednio zaprojektowana i przemyślana, może nawet zastąpić obszerną garderobę, jeśli brak Ci przestrzeni na wydzielenie kolejnego pomieszczenia. Estetyczna szafa może także stanowić ozdobę wnętrza, dlatego warto wziąć pod uwagę każdy detal, który składa się na jej wykończenie.

Dopasuj projekt szafy do jej przyszłej zawartości

Zanim zdecydujesz się na konkretny projekt, warto zastanowić się nad swoimi potrzebami i funkcjonalnością szafy. Inaczej planuje się mebel, w którym chcesz przechowywać ręczniki, pościel oraz lekkie ubrania, a inaczej jeśli mają się w środku znaleźć ubrania wierzchnie, buty oraz dodatkowa przestrzeń np. na deskę do prasowania. Dlatego, w początkowym etapie należy określić dokładne wymiary przyszłej szafy.

W pierwszym kroku należy dokładnie wymierzyć przestrzeń pod zabudowę szafy uwzględniając jej wysokość, szerokość i głębokość. Pamiętaj przy tym, aby zaplanować dodatkowe miejsce na otwierające się drzwi oraz wygodne dojście. Już na tym etapie, warto zdać się na profesjonalistów, dlatego jeśli poszukujesz dobrego stolarza w Warszawie, to zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Zaplanuj miejsce na akcesoria

W pomieszczeniach, w których nie masz za wiele miejsca, zdecyduj o wyborze drzwi przesuwanych. Możesz do nich dobrać różnego rodzaju uchwyty, które dopasujesz do wystroju całego wnętrza. W zależności od potrzeb, w szafie mogą znaleźć się liczne schowki, półki, kosze, szuflady i dodatkowe miejsce na akcesoria, jak np. kapelusze.

Decydując się na konkretną szafę, pamiętaj o wybraniu dobrej jakości materiałów. To mebel, który używa się codziennie i aby zachował swoje funkcje przez długie lata, powinien zostać wykonany z trwałych i odpornych na zużycie surowców.

5/5 - 1 głosów

Spis treści

Zobacz też