Jak urządzić kuchnię w stylu rustykalnym?

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, dlatego wiele osób przykłada szczególnie dużo uwagi w jej projekt i wykończenie. Jednym z rozwiązań aranżacyjnych jest ukłon w kierunku XIX wiecznego, wiejskiego życia, które toczyło się w zgodzie z naturą. Podpowiadamy, jak zaprojektować styl rustykalny w Twojej kuchni.

Czym się charakteryzuje kuchnia w stylu rustykalnym?

Styl rustykalny w kuchni charakteryzuje się naturalnymi materiałami, ziemistymi kolorami i przytulną, przyjazną atmosferą. Jest to styl, który wywołuje poczucie ciepła i komfortu i jest związany z klimatem wsi i wiejskim życiem. Wspólne elementy stylu rustykalnego to odsłonięte belki, stare elementy drewniane i naturalny kamień.

Podczas projektowania kuchni, ważne jest, aby wybrać odpowiednie meble. Naturalne materiały, takie jak drewno, kamień i metal, są idealne do stworzenia rustykalnego wyglądu. Wybierz meble z prostymi liniami i naturalnymi wykończeniami. W takim przypadku sprawdzi się także zabudowa kuchni w Warszawie, która pozwoli Ci uzyskać spójną aranżację i estetykę.

W jakich wnętrzach sprawdzi się styl rustykalny?

Styl rustykalny to świetny wybór dla wielu różnych typów domów lub mieszkań. Szczególnie sprawdza się w domach tradycyjnych, zwłaszcza tych, które są urządzone w stylu wiejskim, ponieważ często zawiera zabytkowe elementy, takie jak meble, naczynia kuchenne i akcesoria. Pięknie będzie także wyglądać w miejscach, w których przebija się naturalna cegła.

W przypadku małych kuchni nie musisz od razu stawiać na zabudowę całego wnętrza. Już dodatek drewnianego zdobionego kredensu lub krzeseł z bogatą historią pozwoli odmienić całe pomieszczenie i nadać mu wyjątkowego charakteru. Można także pokusić się o ekspozycję starego pieca kaflowego lub kuchenki.

Oceń stronę

Spis treści

Zobacz też