Gdzie będą pasować schody drewniane półkowe?

Schody półkowe charakteryzują się brakiem belek wspornikowych i podstopnic, ponieważ wszystkie elementy nośne ukryte są w konstrukcji schodów. Minimalistyczna struktura schodów niemalże wyrasta ze ścian – schody nie opierają się na niczym od spodu, a przestrzeń pomiędzy poszczególnymi stopnicami jest pusta. Schody półkowe nazywane są także bolcowymi, ponieważ opierają się na grubych kołkach montowanych w ścianie. Taka konstrukcja nadaje schodom półkowym niezwykle designerskiego wyglądu – schody wyglądają jak zawieszone w powietrzu.

Drewniane schody półkowe sprawdzą się zarówno do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach, jak i aranżacji klasycznych, w których drewno gra główną rolę. Schody półkowe będą idealnym rozwiązaniem do wszechstronnych holów urządzonych w stylu industrialnym oraz przytulnych salonów zaaranżowanych zgodnie ze stylem skandynawskim.

Zalety drewnianych schodów półkowych

Lewitujące schody półkowe przyciągają uwagę oraz wnoszą we wnętrza nieco ekstrawagancji i luksusu. Schody półkowe pozwalają stworzyć nietuzinkowe aranżacje, zwłaszcza w dużych i obszernych holach oraz w salonach, gdzie schody często zajmują centralną część pomieszczenia i decydują o wystroju wnętrza. Schody drewniane w Warszawie i okolicach wykonujemy z różnych gatunków drewna, a więc możliwe jest dopasowanie koloru do upodobań inwestora i stylu, w jakim urządzony jest dom.

Drewno to materiał uniwersalny, który doskonale komponuje się z innymi elementami wykończeniowymi. Schody wcale nie muszą być w tym samym kolorze co podłoga – warto jednak pamiętać, że nie należy przesadzać z nadmiarem drewna i najlepiej ograniczyć się do dwóch gatunków. W przeciwnym wypadku aranżacja może stać się zbyt przytłaczająca — drewniane elementy zwykle są dość masywne.

Oceń stronę

Spis treści

Zobacz też