Jak urządzić niewielki przedpokój?

Przedpokój powinien być nie tylko funkcjonalny, ale i stylowy. W końcu przedpokój jest tym, co widza nasi goście jako pierwsze. Kluczowy jest właściwy dobór mebli, ponieważ odpowiednia ilość miejsca do przechowywania pozwoli zapanować nad bałaganem. Aby przestrzeń była komfortowa, wcale nie trzeba dysponować ogromną ilością miejsca.

W małym przedpokoju idealnie sprawdzi się szafa wnękowa, która pomieści garderobę domowników i ułatwi utrzymanie porządku. Ze względu na ograniczenia metrażu lepiej wybrać szafę z drzwiami przesuwnymi. Aby optycznie powiększyć przestrzeń, warto zdecydować się na obszerne lustro na jednym ze skrzydeł. Wykonujemy garderoby na wymiar w Warszawie i zawsze dobieramy rozwiązania, które pozwalają maksymalnie wykorzystać potencjał dostępnego miejsca i zagospodarować każdy dostępny zakamarek w małych i ciasnych pomieszczeniach.

Praktyczne meble do przedpokoju

Przedpokój jest miejscem, w którym przechowujemy kurtki, płaszcze, buty i inne elementy garderoby, a także różne akcesoria domowe, dla których nie ma miejsca w innych częściach domu. Wybór mebli powinien być zatem dobrze przemyślany. Projektując szafę, trzeba zaplanować jej wyposażenie – szuflady, drążki ubraniowe i organizery muszą być dopasowane do przedmiotów, jakie planujemy w szafie przechowywać. Z ciekawszych rozwiązań warto wspomnieć o wnęce na deskę do prasowania lub suszarkę na pranie. Na dole szafy można zaplanować szafkę na buty lub miejsce do przechowywania odkurzacza. W przedpokoju trzeba zaprojektować także miejsce na kurtki i buty dla odwiedzających nas gości. Może to być ścienny lub stojący wieszak oraz mały regał na buty, a także siedzisko – niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, ma być ładnie, prosto i funkcjonalnie.

Oceń stronę

Spis treści

Zobacz też